Бела памучна кошула за жени - висок квалитет, елегантен дизајн

Заха Хадид

“ОТСЕКОГАШ МИСЛЕВ ДЕКА СУМ МОЌНА,​ УШТЕ КАКО ДЕТЕ”

– Заха Хадид, архитект

Заха Хадид на 10 год. одлучи да стане архитект и стана една​ од најдобрите архитекти позната како “Кралица на кривата​ линија”, бидејќи нејзините дела имаат смели и впечатливи​ линии.

Заха сама си го зацрта патот. Таа никогаш не се плашеше да биде поинаква. Еден од нејзините ментори рече дека таа е како “планета во својата сопствена уникатна орбита” Заха беше првата жена која го доби Кралсиот златен медал за архитектура.​

Сербез – “Каде што едноставноста се среќава со смелоста”​

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *