Бела памучна кошула за жени - висок квалитет, елегантен дизајн

Мери Шели

Бела памучна кошула за жени - висок квалитет, елегантен дизајн

“ВИМАВАЈ, БИДЕЈЌИ ЈАС СУМ БЕСТРАШНА, ​А СО ТОА И МОЌНА”​

– Мери Шели, писателка

Мери Шели е писателка која ја смисли приказната за д-р Виктор Франкенстајн, лудиот научник кој создава чудовиште од делови од мртви тела и потоа оживува со помош на електрицитет.

Нејзиниот роман постигна огромен успех и дури сега, двесте години подоцна луѓето сакаат да го читаат романот за др. Франкенштајн и страшното чудовиште – сето тоа создадено со инзворедната бујна фантазија на Мери Шели. ​

Сербез – “Каде што едноставноста се среќава со ​смелоста”​

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *