Бела памучна кошула за жени - висок квалитет, елегантен дизајн

Фрида Кало

Бела памучна кошула за жени - висок квалитет, елегантен дизајн

“НОЗЕ, ШТО ЌЕ СТЕ МИ ВИЕ КОГА ИМАМ КРИЛЈА​ ДА ЛЕТАМ?”

– Фрида Кало, сликарка

Фрида Кало родена во Мексико Сити во текот на ​својот живот доживеа две катастрофални несреќи.​

На шест години за малку ќе умреше од детска парализа, а на осумнаесет години доживеа тешка сообраќајна несреќа. Иако со месеци врзана​ за креветот, Фрида не престана да мечтае, да се бори во животот и да слика. ​

Фрида живееше во светлосината куќа која до ден​ денес како и некогаш е преполна со бои, радост​ и цвеќиња.​

Сербез – “Каде што едноставноста се среќава со ​смелоста”

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *