Бела памучна кошула за жени - висок квалитет, елегантен дизајн

Исидора Данкан

“НЕКОГАШ СТЕ БИЛЕ ДИВИ, НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ ДА ВЕ СКРОТАТ”​

– Исидора Данкан, танчерка

Додека танцуваше Исидора носеше широки бели фустани ​и долги марами, сакаше облеката да ги одекнува и истакнува ​лесните движења на нејзините екстремитети. Никои луѓе ја​ сметаа за непримерна. “Жените не треба да бидат толку ​диви и слободни” велеа. Но, на Исидора не и беше гајле!​

Таа се произнесе како “танчека на иднината….највисока​ форма на интелигенција во најслободното тело”.​

Сербез – “Каде што едноставноста се среќава со ​смелоста”

Бела памучна кошула за жени - висок квалитет, елегантен дизајн

Останати Сербез жени

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *